Pediaatria

06. veebruaril leidis Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikus aset õppepäev. Õppejõuks oli dr. Heili Varendi ning -teemaks pediaatria.
Pediaatria on lastehaigusi käsitlev arstiteaduse haru. Lastehaigustega tegelev arst on pediaater.
Pediaatria haru on neonatoloogia, mis tegeleb vastsündinutega.
Pildiotsingu pediaatria tulemus
Foto: http://www.mu.ee/uudised/2016/08/09/pediaatria-8-eriala-hulka-ei-kuulu
Õppepäev algas jällegi teoreetilise osaga, mis esialgu pidi olema jagatud kaheks osaks. Esimeses pidi meile tulema rääkima dr. Heili Varendi, teises osas keegi teine pediaater. Teoreetilises osas käsitlesime lapse eluetappe sünnist kuni täiskasvanuks saamiseni. Meie kõigi üllatuseks aga tuli välja, et laps pole "laps" enam siis, kui ta saab 19-aastaseks. Olime kõik arvamusel, et lapseiga lõpeb 18-aastaseks saamisega. Räägiti ka rinnapiima vajadusest väikelapsele. Kindlasti ei tohiks väikelapsele anda mitte mingit loomapiima, sest tolle toitainete suhe on väga erinev inimese rinnapiima omast. Lisaks rinnapiimaga lapse imetamine pidi kujundama lapse ja ema vahelist suhet palju tugevamaks. Loengu esimene pool lõppes statistika vaatamisega, kus saime ka teada, et maailmas sünnib iga sekund 4 last, mis on minu arvates üllatavalt suur number. Lisaks näidati statistikas laste suremuste arvu jne. 
Loengu teist poolt pidi tulema rääkima teine pediaater, kuid kahjuks jäi ta tulemata ning sellega meie loeng lõppeski.
Kuna meie õppepäeva ajal oli parasjagu just gripihooaeg, siis maja peale ringkäigule me minna ei saanudki, vaid pidime leppima ainult teoreetilise jutuga. 

Kommentaarid