30. jaanuaril leidis Tartu Ülikooli Kliinikumi kõrvakliinikus aset õppepäev. Õppejõuks oli dr. Indrek Aus ning -teemaks kõrva-nina-kurguhaigused.
Kõrva-nina-kurguarst diagnoosib ja ravib erinevaid kõrva-, nina- ja kurguhaiguseid. Kõrva-nina-kurguhaiguste uurimise aluseks on patsiendi läbivaatamine kasutades suu- ja ninaõõne, kõri ning väliskuulmekäigu ja keskkõrva vaatlust.
 |
Foto: https://i.ytimg.com/vi/i9Oc2nqRDxc/hqdefault.jpg |
Õppepäev sai taaskord alguse loenguga, mis aga polnud üldsegi igav ning kuiv loeng. Kurgu, nina ja kõrva tutvustuse kõrval näitas dr. Aus ka hulga röntgenpilte, millelt saime aimu, kui veidraid ja uskumatuid asju inimesed endale kõrva, ninna või kurku ajavad. Saime teada, et väikesed lapsed pistavad enim omale ninna kirsikive ning herneid, täiskasvanud aga küüslauku, lootes selle tervendavale mõjule. Dr. Aus meid väga pikalt teooriaga kinni ei hoidnud. Pärast teooria läbimist ning piltide vaatamist läksime ringkäigule kliiniku peale. Vaatasime erinevaid ruume, sealhulgas ka dr. Ausi tööruumi, kuhu ta pärast meie loengut tõttama pidi, sest vahetus juba algas. Viimasena vaatasime veel üht kabinetti, kus võetakse vastu patsiente, kellel on mure kõrvadega. Veel parema ettekujutuse andmiseks kutsus dr. Aus kellegi vabatahtlikult patsienditooli, et kontrollida tema kõrva sisemust ning ka teistele õpilastele näidata, mis vaatepilt arstile avaneb. Üks meie klassiõdedest oli lahkesti nõus, tänu sellele saime veelgi elavama pildi toimunud õppepäevast. Lisaküsimuste puudumisel olimegi vabad.
 |
Foto: Helis Truu
|
Kommentaarid
Postita kommentaar